video

Díly z titanové slitiny pro lékařské vybavení

Páteřní implantát se během únavového testování PMDA zlomí při 14 000 zátěžových cyklech. Váš 8-měsíční vstup na japonský trh se zastaví. Nástroje v hodnotě 340 000 EUR jsou nečinné. Hlavní příčina: 0,03 mm odchylka stěny závitu od 3osého CNC — měla být 5osá. To je rozdíl mezi dodavatelem, který uvádí „titanové díly“ a dodavatelem, který rozumí toku zrna ASTM F136 pro nosné implantáty. China Super Tech Co., Ltd. vyrábí tento rozdíl.

  • Představení produktu

Proč titan poskytuje to, co ocel nemůže

Titan poskytuje kombinaci, kterou nemůže replikovat žádná nerezová ocel ani kobalt{0}}chrom: biokompatibilita splňující ISO 10993 cytotoxicita, pevnost-k-hmotnosti o 40 % vyšší než 316L a modul pružnosti (110 GPa pro Ti-6Al-4V) snižující namáhání kortikální oceli 193 GPa12- ocel 12 GPa12- stínění, které způsobuje kostní resorpci.

Pro výrobce zdravotnických prostředků v Německu, Japonsku, Indii a jihovýchodní Asii je titan regulačním předpokladem, nikoli volbou materiálu. Implantáty EU MDR třídy IIa+ vyžadují ISO 10993-1:2018. Japonský PMDA vyžaduje MHLW Notification 169. Indický CDSCO se řídí pravidly IMDR. Všechny tři odkazují na ISO 5832-3 pro Ti-6Al-4V - a všechny tři vyřazují materiál bez ní.

ASTM F136 vs F1472 vs F67: Výběr třídy

ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, Grade 23) je prvotřídní třída pro nosné-implantáty – kyčelní dříky, kolenní femorální komponenty, páteřní klece, zubní implantáty. Označení ELI omezuje obsah kyslíku na 0,13 % (oproti 0,20 % u stupně 5), čímž se snižuje přechod z tvárnosti ke křehkosti a zvyšuje se lomová houževnatost o 20 %. U implantátů, které přežijí 10+ milionů zátěžových cyklů in vivo, to není akademické.

Vlastnictví

F136 (23. stupeň ELI)

F1472 (5. třída)

F67 (stupeň 2 CP)

Norma

ASTM F136 / ISO 5832-3

ASTM F1472

ASTM F67 / ISO 5832-2

Aplikace

Implantáty nosných-ložisek

Chirurgické nástroje

Implantáty bez-zatížení-

Mez kluzu (MPa)

Větší nebo rovno 795

Větší nebo rovno 860

Větší nebo rovno 275

UTS (MPa)

Větší nebo rovno 860

Větší nebo rovno 930

Větší nebo rovno 345

Prodloužení (%)

Větší nebo rovno 10

Větší nebo rovno 10

Větší nebo rovno 20

Časté úskalí: dodavatelé uvádějí „Ti-6Al-4V“, aniž by specifikovali ELI vs. non-ELI. Pro lékařské implantáty je přijatelný pouze F136 (ELI). F1472 (třída 5) je pro aplikace, které nenesou-implantáty{15}}, jako jsou rukojeti chirurgických nástrojů. ASTM F67 / ISO 5832-2 (stupeň 2 CP) je tahounem pro nenosné implantáty – kostní dlahy, šrouby, kraniální síťky. Pasivační vrstva TiO₂ poskytuje odolnost proti korozi 3× vyšší než 316L ve fyziologickém prostředí. Každá šarže musí obsahovat certifikát EN 10204 3.1, protokol o tahu ASTM E8 a velikost zrna podle ASTM E112 (menší nebo rovno ASTM 6 pro kovanou tyč). Sečteno a podtrženo: pokud certifikát nespecifikuje ELI, předpokládejme, že tomu tak není.

Jak 5osé CNC snižuje geometrické vady

Výrobní geometrie je místo, kde se dodavatelé odlišují. Díly z lékařského titanu selhávají ze dvou důvodů: vady materiálu (vyplývající z tavení) a geometrické vady (vyplývající z obrábění). Tibiální podnos má zakřivený kloubní povrch (poloměr 30-60 mm), kýl s podříznutím a 4 otvory pro šrouby v úhlu 15-25 stupňů od svislice. Na 3osém CNC to vyžaduje 4 nastavení - každé přidává ±0,02 mm, kumulativně ±0,08 mm. Na 5 osách, 1 nastavení, celkem ±0,02 mm.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 mikronů při zatížení - práh, kdy vláknitá tkáň zapouzdří implantát místo prorůstání kosti. Implantát selže ve 3-5 letech namísto 15-20. To jsou náklady na úsporu 30 % na obrábění.

Tolerance a specifikace povrchu

Schopnost

3-osé CNC

5-osý (China Super Tech)

Klinický dopad

Polohová tolerance

±0,08 mm

±0,02 mm

Přesnost uložení implantátu

Povrchová úprava (Ra)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Snižuje ulpívání bakterií

Složitost funkcí

2,5D geometrie

Plné 3D + podříznutí

Odpovídá anatomickému designu

Počet nastavení

4+ nastavení

1 nastavení

Eliminuje kumulativní chybu

Přesnost závitu

třída 6g

4h třída

Eliminuje vůli zajišťovacího šroubu

Drsnost povrchu (Ra) je nejcitovanější specifikací, ale nejméně diagnostickou. Povrch může mít Ra 0,4 μm a přesto skryje 50 μm mikro-trhliny z tupého nástroje. U povrchů implantátů je Rz (menší nebo rovno 3,2 μm nekloubové-) a zbytkové napětí (preferováno tlakové 200-400 MPa) důležitější než samotné Ra. China Super Tech monitoruje opotřebení nástroje každých 8 dílů pomocí snímání síly, udržuje pH chladicí kapaliny 8,5-9,5 a po obrábění aplikuje leptání kyselinou podle ASTM B600.

Jaké regulační cesty trh vyžaduje

Regulační požadavky se výrazně liší v Německu, Japonsku, Indii a jihovýchodní Asii. Německo vyžaduje označení CE podle EU MDR 2017/745. U implantovatelného titanu třídy IIb přezkoumá technickou dokumentaci podle přílohy II notifikovaný orgán (TÜV SÜD, BSI, DEKRA). Dodavatel poskytuje materiálové certifikáty EN 10204 3.1, biokompatibilitu podle ISO 10993-5 a 10993-10, validaci zpracování (IQ/OQ/PQ) a řízení rizik podle ISO 14971. Časová osa: 12-18 měsíců.

Požadavky pro Japonsko, Indii a jihovýchodní Asii

Japonsko nepřijímá označení CE ani FDA 510(k). Zahraniční výrobci jmenují držitele rozhodnutí o registraci (MAH) a předkládají PMDA na základě oznámení MHLW 169. PMDA vyžaduje certifikáty mlýna se záznamy o tepelném zpracování a údaje o korozních testech JIS T 0301 - pro Japonsko-, zřídka dostupné od evropských dodavatelů. Časová osa: 10–14 měsíců pro třídu III.

Indický CDSCO vyžaduje registraci podle MDR 2017. Pro implantáty třídy C/D je povinný indický autorizovaný zástupce. Materiální osvědčení musí být notářsky ověřeno a apostilováno. Trhy jihovýchodní Asie se liší: Singapur HSA přijímá označení CE přímo (nejrychlejší, 3–6 měsíců). Malajsie MDA vyžaduje místní registraci plus CE. Indonésie BPOM vyžaduje údaje z místních klinických studií pro třídu C+ (nejdelší, 18–24 měsíců). Thajsko FDA přijímá CE + ISO 13485. Vietnam MOH vyžaduje licenci místního distributora. Společné téma pro všechny: certifikace výrobce ISO 13485, úplná sledovatelnost (EN 10204 3.1 nebo ekvivalent) a biokompatibilita podle řady ISO 10993.

 

FAQ

Otázka: Co je ASTM F136 a proč je důležitý pro lékařské implantáty?

Odpověď: ASTM F136 specifikuje Ti-6Al-4V ELI (třída 23) pro chirurgické implantáty. Třída ELI omezuje kyslík na 0,13 %, čímž zvyšuje lomovou houževnatost o 20 % oproti stupni 5. Pro implantáty, které přežijí cykly zatížení 10M+, je F136 jedinou přijatelnou specifikací.

Otázka: Jaké povrchové úpravy můžete dosáhnout na povrchu titanových implantátů?

Odpověď: Ra 0,2-0,4 μm na 5osém CNC, s Rz menším nebo rovným 3,2 μm. Leptání kyselinou po opracování podle ASTM B600. Zbytkové napětí ověřené tlakem 200-400 MPa. Zpráva o integritě povrchu je součástí každé šarže.

Otázka: Poskytujete certifikáty EN 10204 3.1 pro německé notifikované osoby?

A: Ano. Certifikáty zahrnují tepelné číslo, chemickou analýzu (ICP-OES), mechanické vlastnosti (ASTM E8), hodnocení inkluze (ASTM E45), velikost zrna (ASTM E112). TÜV SÜD a BSI je přijaly pro revize technických souborů MDR od roku 2019.

Jak pracovní postup nákupu určuje uvolnění šarže

Pracovní postup nákupu určuje, zda vaše první šarže projde vstupní kontrolou. Každý krok vytvoří dokumentaci, která se uloží přímo do vašeho technického souboru MDR, aplikace PMDA nebo dokumentace CDSCO. Dokumentace je součástí výroby, není samostatnou dodávkou. Zde je 7-krokový proces, který provádíme pro každou objednávku lékařského titanu.

1. RFQ s výkresy → 24h cenová nabídka (třída materiálu, tolerance, množství, dodací lhůta podle ASTM F136)

2. Potvrzení materiálu → rezervace tepla + náhled EN 10204 3.1 od ATS China

3. Prototyp (50 ks) → 5osé CNC ověření + zpráva Zeiss CMM (15 rozměrů na AS9102)

4. Kontrola prvního článku → FAI podle AS9102 (přijato regulátory EU/JP/IN)

5. Výroba (500+ ks) → kontrola v-procesu každých 25 dílů + AQL 1.0 podle ISO 2859

6. Uvolnění šarže → osvědčení o shodě + záznam šarže + matice sledovatelnosti podle ISO 13485

7. Zásilka → obaly propláchnuté dusíkem-podle ASTM D4169, záznamník teplot na vyžádání

Proč China Super Tech poskytuje dokumentaci, která přežije recenzi

China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) poskytuje díly ze slitiny titanu výrobcům zdravotnických prostředků ve 27 zemích. Náš titanový provoz provozuje 5osá obráběcí centra DMG MORI a Mazak s metrologií od Zeiss CMM a optických komparátorů Keyence. Materiálové zdroje ověřeny prostřednictvím ATS (Čína) a SGS (Japonsko). Certifikace ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 probíhá (Q1 2026).

Nesoutěžíme na cenové{0}}ose obchodů ve Wenzhou o 30 % nižší. Soutěžíme v dokumentaci, která přežije vaši kontrolu notifikované osoby, otázky PMDA a interní audit kvality. Zní to draho? není. Zamítnutý materiálový certifikát stojí 10× více v časové ose. Spočítejte si to.

Vyžádejte si bezplatný balíček vzorků materiálu (kupóny F{0}} F67 s certifikáty EN 10204 3.1) - odeslané společností DHL do 48 hodin, bez poplatku a bez závazků pro kvalifikované výrobce zdravotnických prostředků. Pošlete výkresy na [e-mail chráněný] pro 24hodinovou cenovou nabídku s úplným náhledem dokumentace.

 

 

 

 

 

 

 

Populární Tagy: díly z titanové slitiny pro lékařské vybavení, Čína díly ze slitiny titanu pro výrobce lékařského vybavení, dodavatele, továrnu

Odeslat dotaz

(0/10)

clearall